Lektorky Zdravé 5 učí online děti z dětských domovů

V době pandemie byly všechny školy uzavřeny a některé děti se do školních lavic vrátí až po letních prázdninách. V dětských domovech byla situace s výukou ještě o něco složitější. Lektorky Zdravé 5 se proto aktivně zapojily do další pomoci, kterou je online výuka právě v dětských domovech.

 

Naše skvělé lektorky Nikča a Ditka pomáhají nejvíce s výukou anglického jazyka. V DD Solenice kromě výuky angličtiny pomáháme také s doučováním českého jazyka a matematiky. Lektorky již realizovaly přes 30 hodin online výuky.

 

Jak vidí společný čas s dětmi samotné lektorky?

Online výuka dětí z DD je pro mě nová a moc hezká zkušenost. Je potřeba stále něco nového vymýšlet a hledat vhodné materiály, aby výuka děti bavila. Celkově mě práce velmi obohacuje a moc baví.

Celá doba karantény byla pro DD velmi náročná. Osobní kontakt nebyl možný a online výuka byla jedna z možností jak dětem pomoci. Jsem moc ráda, že pomáháme nejen dětem, ale i vychovatelům, kterým alespoň trochu ulehčíme práci s výukou dětí. Všem zaměstnancům DD velmi děkuji za jejich obětavou práci a přes léto jim přeji co nejvíce odpočinku.

Online výuky se staly běžnou součástí vzdělávání. Smysl to určitě má, když zažíváte s dětmi ten krásný „aha“ moment, když jim uděláte pořádek v anglických časech nebo zjistí, že i s malou slovní zásobou se dá konverzovat, je to nepopsatelné.

 

Rádi bychom on-line výuku zařadili do naší běžné agendy a pokračovali v dané práci i do budoucna. Určitě to má velký smysl. Online výuka je další, efektivní cestou, jak pracovat nejen s dětmi z dětských domovů.

 

Děkujeme všem kolegyním, které se zapojily do další pomoci v této nelehké době.

 


Lektorky Zdravé 5 učí online děti z dětských domovů