Finále Zdravá 5

Pojďte si s námi připomenout loňský ročník naší celostátní kuchařské soutěže Finále Zdravá 5, kde vítězné týmy vyhrály celodenní zážitkový kurz vaření v Praze. Samozřejmě budeme soutěžit i letos a to už velmi brzy. Nyní pro vás připravujeme poslední detaily a zadání celé soutěže. Přihlášky do letošního ročníku Finále Zdravá 5 spouštíme již od 12.2.2021.

Přihlásit se do soutěže

Pravidla soutěže

KDO MŮŽE SOUTĚŽIT?
Do prvního kola soutěže se mohou přihlásit dvoučlenné nebo tříčlenné týmy z každé mateřské školy, základní školy, dětského domova nebo nízkoprahových či volnočasových klubů v ČR a v nově spuštěné kategorii rodič s dítětem nebo dětmi. Zařazení do soutěžních kategorií proběhne následovně: Mateřská škola, Základní škola mladší žáci (1. a 2. třída), Základní škola starší žáci (3. – 5. třída), Základní škola žáci druhého stupně (6. – 9. třída), Dětské zařízení a Rodiče s dětmi. Každá škola, rodina, dětský domov i klub nominují libovolný počet dvoučlenných nebo tříčlenných týmů. Klienti dalších školských a sociálních zařízení jako jsou nízkoprahová zařízení a další subjekty pracující s dětmi a mládeží se mohu zúčastnit také a budou zařazeni do kategorie Dětská zařízení.

ZADÁNÍ A PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE
Přihláškou se rozumí připravit zdravou svačinku, která bude vyvážená, dodává energii a bude obsahovat zeleninu nebo ovoce. V kreativitě a originalitě se meze nekladou! Důležité je také stolování, kdy nám týmy mají za úkol poslat fotku, jak svačinku společně snědly a strávily spolu příjemný čas u jídla, které si hezky naservírovaly (svačinu mohou sníst společně v rámci soutěžního týmu nebo každý doma zvlášť s rodinou a podobně.). K přihlášce na webu Zdravé 5 je potřeba přiložit popis přípravy pohoštění včetně receptu, fotografie z přípravy a společného stolování. Upozorňujeme, že ve finálním bodování rozhoduje soutěžní recept, příprava, stolování, ale také kvalita (ostrost) fotografií. Hlásit se můžete v období od 12. února do 12. dubna 2021. Subjekt musí být registrován v systému Zdravé 5 (registrace na www.zdrava5.cz) a pod svými přístupovými údaji vyplňuje a nahrává přihlášku do soutěže. Tým z kategorie rodiče s dětmi registraci nevyplňují a vyplňují přihlášku bez registrace. Součástí přihlášky musí být název soutěžního týmu (přezdívka), název pokrmu, soutěžní kategorie, fotografie (maximálně 4, každá o velikosti maximálně 500 kB, fotografie by měly být ostré a nerozmazané) a popisek s receptem, případně dalším sdělením, které s receptem souvisí.

KRITÉRIA SOUTĚŽE
Odborná porota bude hodnotit složení, přípravu, originalitu, stolování a kvalitu zaslaných fotografií. Cena receptu by neměla přesáhnout 200 Kč (na 3 porce). Týmy jistě u poroty zabodují i kreativním názvem receptu a celkovým pojetím – kostýmy soutěžících, dekorace apod. O postupu do semifinále rozhoduje splnění všech výše uvedených podmínek.

PROPLACENÍ SUROVIN PROPLACENÍ SUROVIN Nadační fond Albert proplatí nákup potřebný na přípravu receptu každého týmu v prvním kole, a to zasláním dárkové karty do prodejny Albert v hodnotě 200 korun (jedna dárková karta je vždy určena pro jeden tým, v případě, že přihlásíte týmů více, obdržíte více dárkových karet).

Poukázku zašleme na adresu, ale až následně po obdržení přihlášky (receptu, fotografie a konceptu) do soutěže a také po obdržení účtenky za nakoupené suroviny. Suroviny mohou být nakoupeny v libovolné prodejně kterékoliv maloobchodní značky. Suroviny pro více týmů jedné školy nebo třídy mohou být na jedné účtence, poukázky zašleme jedné zodpovědné osobě ve škole. Účtenky včetně jména pedagoga, názvu a adresy školy zasílejte na adresu: Kristýna Bernatová, Nadační fond Albert, Radlická 117, Praha 5, 158 00.

PRŮBĚH SOUTĚŽE
Do semifinálového kola postoupí 5 nejlepších týmů z každé kategorie z celé České republiky, které splní veškeré podmínky soutěže. O semifinalistech rozhodne odborná porota Zdravé 5 i veřejnost. Odborná porota Zdravé 5 vybere z došlých přihlášek 3 nejlepší týmy z každé soutěžní kategorie a o 2 postupujících týmech z každé kategorie (kromě kategorie Dětská zařízení, tato kategorie nebude podléhat veřejnému hlasování) rozhodne veřejnost prostřednictvím online hlasování na našich webových stránkách v období 13. dubna – 19. dubna 2021. Následně 20. dubna 2021 oznámíme postupující týmy do finále i finální soutěžní úkol. 1 vítězný tým z každé kategorie oznámíme na začátku května. git Na všechny semifinalisty čekají hodnotné věcné ceny. Vítězové se mohou těžit na velkou zážitkovou výhru. Nadační fond Albert si vymezuje právo případné změny podmínek nebo termínů soutěže, které včas oznámí na www.zdrava5.cz a emailem škole nebo zařízení.

POTVRZENÍ GDPR
V případě, že nahráváte fotografii, kde jsou vyobrazeny děti, je nutné k přihlášce nahrát Souhlas se zpracováním osobních údajů, který bude podepsaný zákonným zástupcem dítěte. Osobní údaje a fotografie dětí budou zpracovávány výlučně pro interní účely projektu. Formulář naleznete v přihlášce nebo je možné ho stáhnout zde.

V případě dotazů kontaktujte:
Alenu Paldusovou: alena.paldusova@albert.cz, 720 936 177
Kristýnu Bernatovou: kristyna.bernatova@albert.cz, +420 720 936 133