Pohádky Zdravé 5 si děti zpívaly v Pardubicích

Dobrý den,

jménem celého kolektivu MŠ Duha Pardubice - Popkovice a Staré Čívice, bych Vám ráda poděkovala za realizaci vzdělávacího programu „Zdravá 5“,  který se v naší MŠ uskutečnil dne 17. 2. 2022.

Děti tento interaktivní program upoutal hned od první chvíle. Paní lektorka představila své dva pomocníky (maňásky), kteří dětem vysvětlili, co se bude následující hodinu dít. Program byl velmi pěkně propracován, počínaje cestou do obchodu až po skládání jídla do lednice. Paní lektorka vhodně volila slova přiměřeně věku dětí, čímž předešla situaci, že by ji někdo z dětí nerozuměl. Celé povídání o zdravé výživě bylo prokládáno písničkami, na které si děti zatančily a protáhly si svá tělíčka. Paní učitelky velmi ocenily fakt, že se dětem nevnucovaly pojmy „zdravé a nezdravé“ ve spojení s jídlem, ale pracovalo se zde s tím, co by měly jíst více (zeleninu, ovoce, maso) a co méně (čokoládu, bonbony).

Děti byly tímto programem doslova unešeny, neboť si z něho odnesly nové poznatky o zdravé stravě, které pak předávaly dál svým rodičům i prarodičům. A konec konců i paní učitelky se dozvěděly mnoho nového. 

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme hodně zdravých dětí! 

 

Hedvika Filipiová

MŠ Duha Pardubice-Popkovice a Staré Čívice

Pražská 89Pohádky Zdravé 5 si děti zpívaly v Pardubicích