Vaření s dětmi v Azylovém domě SKP HOPO

Na závěr letních prázdnin připravila Zdravá 5 zajímavou akci pro maminky a děti v Azylovém domě v Horních Počernicích. Lektorky si pro všechny přichystaly několik zdravých receptů, které společně uvařili. Ochutnat tak maminky s dětmi mohly dva druhy lehkých pomazánek (řepová a hrášková), vynikající caprese špízy, veselé duhové špízy z ovoce, zajímavý quinový salát a skvělý chia puding do skleničky.

Po praktickém vaření a připravení všech jídel, seznámily lektorky Zdravé 5 maminky se základy vyvážené stravy a také s tím, jak nakoupit kvalitně, ale za co nejmenší finanční prostředky. Cílem celé akce bylo motivovat maminky nejen k samotnému vaření, ale také ke společnému vaření s dětmi. Bohužel velmi často nemají maminky v azylovém domě na vaření čas, nebo o něj nemají až tak velký zájem. 

Paní Gabrieli Selinger, která v azylovém domě dělá fundraising a PR, k celé akci dodává...  

 

„Akce se velmi zdařila a odezva od našich klientů byla velmi pozitivní. Měla jsem možnost tam sama být po nějakou dobu a věřím, že z toho všichni měli dobrý pocit. Nedávno mi jedna z maminek říkala, že se chystá dělat pomazánku z řepy, tak doufám, že to je to zaseté semínko a první krůček k tomu, aby více implementovali některé ze zásad zdravého vaření! A to znamená, že takové akce dávají velký smysl a to je důležité. Velmi děkujeme Nadačnímu fondu Albert a Zdravé 5 za spolupráci a realizaci celé akce.“

 

 

 


Vaření s dětmi v Azylovém domě SKP HOPO