Divadlo Zdravé 5

Divadlo Zdravé 5

Zdravá 5 ve spolupráci se spolkem Divadelta nabízí nově pro mateřské školy, 1. a 2. třídy a druhé stupně základních škol vzdělávací divadelní představ.

Divadelní představení je realizováno ve spolupráci se spolkem Divadelta

Nadační fond Albert přispívá 50 % (tj. 2500 Kč) z celkové ceny představení.

Divadelní představení se odehraje přímo ve vaší školce/škole.

Termín i čas bude domluven po přihlášení v registračním formuláři (viz níže).

Pro školky a školy, které se nachází mimo Prahu, se cena představení navyšuje o cestovné.

Pro mateřské školy a 1. a 2. třídy ZŠ

„O zdravém semínku“

Vydejte se společně s vašimi dětmi do pohádkového světa, kde malý kluk Bajtík společně se skřítkem Vitamínkem zachrání království před princeznou, která neví, jak moc je ovoce a zelenina důležité.

Pohádka vznikla podle předlohy knížky Pohádky Zdravé 5 a velmi jemně a zábavně prezentuje téma zdravého životního stylu.Pro základní školy (2. stupeň)

„Pět rad pro Bertu“

Příběh patnáctileté Berty demonstruje svět pubertální dívky, která po rozchodu s prvním chlapcem, neví, jak se s tíživou situací vyrovnat. Pod tíhou smutku přetrhává své dosavadní přátelské vztahy, dokonce i zájmovou činnost. Místo aby se stresem aktivně bojovala, sedí doma a jí. Její zármutek je tak silný, že dokonce propadne psychosomatickému onemocnění (bulimii). Divadlo vtáhne mladé diváky do děje, sami se v druhé polovině představení stávají aktéry příběhu a rozhodují o osudu jednotlivých postav hry.

Diváci si díky představení uvědomí, jak je důležitý zdravý životní styl. Proč je dobré sportovat. Dále se zamyslí nad tím, jak řešit problémové situace aktivně a zdravě. Proč nikam nevede patologické chování a proč jen zdravý přístup k životu a tělu nás může vést kupředu. Dále si uvědomí, že jídlo může být dobrý přítel, ale i nepřítel, a že je potřeba přemýšlet o tom, co jíme a jak žijeme.
Objednávka divadelního představení